Výpočet hypotéky na bydlení

vše o hypotékách

Vyřízení hypotéky

Napsal dockal • Apr 20th, 2012 • Rubrika: Jak na hypotéku

Vyřízení hypotéky chce často hodně trpělivosti, nervů a samozřejmě i času. Se vším vám ale zpravidla ochotně pomohou bankéři, nebo finanční poradci. Na co se ale raději připravit předem? Co budete muset udělat, než vám bude hypotéka schválena?

Vyřízení hypotéky – dejte tomu čas

V této záležitosti nemá cenu přehnaně spěchat – pravděpodobně byste stejně něco opomněli a celý proces by se zbytečně zadrhnul. Dejte si na vyřízení čas, nějakou rozumnou lhůtu, do které všechno pohodlně zvládnete.

Některé úkony jsou snadné a zvládnete je všechny za jeden den – například potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, které ale banka chce aktuální, takže nemá smysl si ho nechat napsat dopředu.

V některých případech budete k/místo potvrzení o příjmu potřebovat:

-          Výpis vašeho běžného účtu.

-          Daňová přiznání.

-          Doklady o dalších příjmech

Bez dokladů totožnosti se samozřejmě též neobjedete, ale problémy přicházejí až v další fázi, která už zahrnuje konkrétní nemovitost, tedy doložení účelu hypotečního úvěru, kam spadá například:

-          Výpis z katastru nemovitostí.

-          Odhad ceny nemovitosti.

-          Nabývací titul.

-          Kupní smlouva.

-          Smlouva o budoucí koupi.

-          Stavební povolení.

Obstarání všech těchto dokumentů a splnění všech požadavků bude pravděpodobně trvat déle než týden. Dle toho, jak bohaté zkušenosti máte při kontaktu s úřady, kolik máte času a podobně. Není vůbec vzácnost, když se celý proces protáhne na dva i tři týdny.

Posouzení a schválení hypotéky – jednou tolik času

Musíte se také připravit, že i po dodání všeho potřebného bude bance schvalovací proces nějakou dobu trvat. Může jít opět o několik týdnů, po kterých teprve podepíšete finální smlouvu a budete moci podstoupit kroky k účelové čerpání financí na koupi, nebo výstavbu nemovitosti.

Vyřízení hypotéky zpravidla trvá několik týdnů, až několik měsíců – obrňte se trpělivostí a hlavně si najděte schopného poradce, který vás celým procesem provede, aniž byste přišli o zdravý rozum.

Berete si hypotéku? Tak si zjistěte jaké úroky momentálně u jednotlivých bank:Štítky: , , ,

dockal je
Email na autora | Všechny články od dockal

Komentáře k článku