Výpočet hypotéky na bydlení

vše o hypotékách

Výpočet hypotéky na bydlení

Napsal dockal • Apr 20th, 2012 • Rubrika: Porovnání hypoték

Existují v zásadě dvě metody, jak si nechat vytvořit výpočet hypotéky na bydlení. První obnáší cestu na pobočku banky, nebo návštěvu makléře. Druhá využívá internetových kalkulátorů, které mohou mít mnoho podob.

Výpočet hypotéky na bydlení v bance – přesné, ale zdlouhavé

Pokud už máte poměrně jasnou představu o výši úvěru i svých schopnostech splácet a tušíte, u které banky, nebo nebankovní společnosti byste hypotéku chtěli, je asi nejlepší navštívit přímo pobočku. Makléři, nebo pracovníci banky vám dokážou vše vypočítat zdaleka nejpřesněji – úrok, splátky, maximální výší úvěru, nebo vám vyčíslí, kolik ušetříte díky slevě na dani ze zaplacených úroků.

Na druhou stranu, takový výpočet hypotéky na bydlení je zdlouhavý a nemá valný smysl, pokud se teprve rozhlížíte, nebo posuzujete své možnosti.

Internet vám s výpočtem pomůže také

Online kalkulátory se pro výpočet hypotéky na bydlení využívají čím dál více – není to sice nejpřesnější metoda, protože většinou nepočítají s poplatky a podobnými věcmi, ale pokročilý kalkulátor například i posoudí, jestli vám banka tak vysoký úvěr schválí (na základě životního minima rodiny a vašeho platu).

Co je ale na internetu nejlepší? Jednoznačné snadné porovnání mnoha nabídek takřka ihned. Víte, kolik si chcete půjčit, ale netušíte, kde? Můžete využít buď kalkulátory bank, které vám i přesně řeknou, jaký úrok dostanete v závislosti na délce splatnosti, výši úvěru oproti hodnotě nemovitosti, fixaci,…

Existují ale i různé srovnávací kalkulátory, které dle vámi zadaných kritérií porovnají jednotlivé hypotéky různých ústavů mezi sebou, což výrazně šetří čas.

Možností je nespočet a nakonec asi využijete všechny – vyplatí se například sledovat i stránky bank, protože se na nich mohou skrývat informace, které z kalkulátorů nikdy nevyčtete – o výhodné variabilní hypotéce a podobně.

Berete si hypotéku? Tak si zjistěte jaké úroky momentálně u jednotlivých bank:Štítky: , , , ,

dockal je
Email na autora | Všechny články od dockal

Komentáře k článku