Výpočet hypotéky na bydlení

vše o hypotékách

Hypotéka pro mladé

Napsal dockal • Apr 20th, 2012 • Rubrika: Jak na hypotéku

Pod hypotékou pro mladé si můžeme představit leccos. Každého asi napadne zvýhodněná úroková sazba hypoték pro mladé osoby, která je dotovaná státem – ta však platí pouze v případě, že je průměrná úroková sazba u nových hypoték vyšší, než 5 %.

Že hypotéka pro mladé může vypadat i jinak, si povíme na následujících řádcích.

Hypotéka pro mladé bez pracovní historie

Pro některé bankovní ústavy může být problémem klient, který za sebou nemá dostatečný počet odpracovaných měsíců/let. Ve zkušební, nebo výpovědní době nemá ani smysl o hypotéku žádat, ale ani několik měsíců v úvazku na dobu neurčitou nedává ani jinak bonitním lidem jistotu, že hypotéku dostanou.

Je třeba se tedy porozhlédnout po bance, která půjčí i relativně krátkou dobu zaměstnaným mladým lidem.

Hypotéka pro mladé bez úspor

Mladí lidé asi nemají zrovna moc vysoké úspory – pokud byli jejich rodiče velmi zodpovědní, je možné, že mají něco ze stavebního spoření a životního pojištění. Pokud ano, mohou tito mladí lidé dosáhnout na hypotéku například do 80 % zástavní hodnoty nemovitosti. Ostatní se musejí spokojit s méně výhodnými produkty, které jsou poskytovány až do 100 % LTV.

Hypotéka pro mladé „kariéristy“

Banky chápou, že mladý člověk má zpočátku své pracovní dráhy nižší příjmy, než na jejím vrcholu – může za to kariérní postup i tabulky podle odpracovaných let. Jako odpověď na tuto skutečnost připravily progresivní splácení hypotéky, kdy se začíná u nízkých splátek, které postupem let rostou.

TIP: Hypotéka pro mladé je pořád „jenom“ hypotéka – neexistuje žádná výrazná berlička, která by mladé lidi zbavila povinností, které jako žadatelé o hypotéku musejí splňovat. Bonita a zástava nemovitosti jsou ty nejdůležitější.

Pro každou situaci však existují méně a více vhodná řešení, která nejlépe posoudí specialista na hypotéky.

Berete si hypotéku? Tak si zjistěte jaké úroky momentálně u jednotlivých bank:Štítky: , , ,

dockal je
Email na autora | Všechny články od dockal

Komentáře k článku