Výpočet hypotéky na bydlení

vše o hypotékách

Hypotéka na rekonstrukci

Napsal dockal • Apr 20th, 2012 • Rubrika: Hypotéky

Jak asi všichni víme, hypotéka neslouží pouze k financování nákupu nemovitostí. Některé další účely jejího využití však skýtají problémy, respektive různá specifika, na která se musíme připravit. Například hypotéka na rekonstrukci je však spíše „vylepšením“ běžné hypotéky a klacky pod nohy vám nehodí.

Hypotéka na rekonstrukci – základní podmínky

Klienti se nemusejí bát vyšších úroků, ani přísnějších podmínek – banka posoudí vaši bonitu, odhadne cenu nemovitosti, kterou budete ručit, a pak vám poskytne až 100 % prostředků na rekonstrukci. Výše úroku se tak bude určovat zcela totožně, jako u běžné hypotéky – svůj vliv hraje výše úvěru oproti hodnotě zastavené nemovitosti, fixace, délka splácení,…

Specifika

V určitých oblastech je ale tato hypotéka přeci jenom odlišná – čerpání probíhá zpravidla postupně oproti předkládaným zálohovým fakturám. Platby pak probíhají přímo na účty společností, které rekonstrukci provádějí. Některé banky však nepožadují ani to a  peníze můžete vyčerpat i bez dokládání faktur – to však neznamená, že by šlo o neúčelový úvěr, peníze musejí být použity na rekonstrukci!

Možnosti navíc

Rekonstrukce je často specifická – může se prodražit a spočívá i v nestavebních nákladech, například vybavení nábytkem nebo elektrospotřebiči.

Hypotéka na rekonstrukci s tím počítá a klienti si mohou dopředu sjednat určitou finanční rezervu, která se operativně použije, když je očekávaný rozpočet pro rekonstrukci překročen. Pokud ale rozpočet překročen není, úvěr zůstane nižší a klienti banky pak splácejí méně.

-          Hypotéka na rekonstrukci může obsahovat i neúčelovou část, kterou lze využít právě na dovybavení domácnosti. Nejdůležitější je stále bonita žadatele, respektive žadatelů a hodnota nemovitosti, kterou je ručeno za úvěr.

TIP: Hypotéka na rekonstrukci může být výhodná i díky tomu, že hodnota nemovitosti je zpravidla o mnoho vyšší, než úvěr na rekonstrukci – v takových případech banky nabízejí nejvýhodnější úroky. Při zachování dlouhodobé splatnosti (20, 30 i 40 let) mohou být měsíční splátky velmi přijatelné.

Berete si hypotéku? Tak si zjistěte jaké úroky momentálně u jednotlivých bank:Štítky: , , ,

dockal je
Email na autora | Všechny články od dockal

Komentáře k článku