Výpočet hypotéky na bydlení

vše o hypotékách

Hypotéka bez dokládání příjmů

Napsal dockal • Apr 20th, 2012 • Rubrika: Méně známé hypotéky

Hypotéka bez dokládání příjmů se od ostatních produktů „bez dokládání příjmů“ podstatně liší – nabízejí ji i banky a není zas tak nevýhodná, jak by se mohlo zdát. Rozdíly oproti standardní hypotéce tu samozřejmě jsou, ale v určitých případech lze tento úvěr bez výčitek svědomí doporučit.

Pro ho je hypotéka bez dokládání příjmů určena?

Zejména pro podnikatele, jejichž daňové přiznání nemusí vždy úplně korespondovat s jejich skutečnými příjmy, respektive může být daňové přiznání zastaralé. Hypotéka bez dokládání příjmů je tak jedinou šancí, jak si bydlení s úvěrem pořídit.

Čím se liší od běžné hypotéky?

V první řadě klient nedokládá příjmy. Další změny už jsou o něco méně příjemné, ale najdeme i banky, které nabízejí zajímavé možnosti právě pro tento druh hypoték.

-          Hypotéka bez dokládání příjmů má zpravidla vyšší úrok, což je první věc, kterou banka chrání tuto riskantnější investici. Ale hlavně…

-          … tuto hypotéku si můžete vzít pouze do 50 % zástavní hodnoty nemovitosti – najdeme i výjimky, ale nad 60 % se v českém prostředí s největší pravděpodobností nedostaneme. Chcete si pořídit dům za 2 000 000 Kč? Pak už musíte mít 1 000 000 Kč našetřený. Díky tomu i v případě nesplacení banka netratí tolik – nemovitost prodá a může doufat v pokrytí svých nákladů (a dlužník v pokrytí svého dluhu, což je neméně důležité).

-          Například ČSOB nabízí tuto hypotéku až na 40 let, čímž se i přes vyšší úrok mohou výrazně snížit měsíční splátky.

-          Ostatní parametry, jako fixace, jsou totožné s běžnými hypotékami – stejně jako účelovost tohoto úvěru. Hypotéka bez doložení příjmů tak slouží především k nákupu domů, bytů, ke stavbě nemovitostí, nebo rekonstrukci.

Ani pro podnikatele nejde o jedinou možnost

Hypotéka bez doložení příjmů může být v určitých chvílích užitečná, ale přemýšlivý podnikatel může vše vyřešit i jinak a možná výhodněji – pokud státu nepřizná veškeré výdaje, zaplatí sice vyšší daně, ale zároveň bude pro banku bonitním klientem, který může dosáhnout i na potřebnou výši hypotéky, čímž lze ušetřit zpravidla více peněz, než přiznáním veškerých výdajů a hypotékou bez doložení příjmů.

Berete si hypotéku? Tak si zjistěte jaké úroky momentálně u jednotlivých bank:Štítky: , , ,

dockal je
Email na autora | Všechny články od dockal

Komentáře k článku