Výpočet hypotéky na bydlení

vše o hypotékách

Co je to hypotéka

Napsal dockal • Apr 20th, 2012 • Rubrika: Hypotéka

Mezi hypotéky dnes řadíme všechny úvěry, které jsou ručeny zástavním právem k nemovitosti. Patří sem účelové, ale i neúčelové (tzv. americké) hypotéky. Otázku, co je to hypotéka, jsme si stroze zodpověděli, ale pojďme se podívat na jednotlivé varianty.

Co je to hypotéka účelová?

Pokud si bereme účelovou hypotéku, banku bude zajímat, jak s penězi naložíme. Ba co víc, banka bude využití peněz na předem deklarovaný účel vyžadovat. Účelem je přitom stavba, případně nákup nemovitosti, nebo pozemku. Počítat sem musíme i hypoteční úvěry, kterými refinancujeme jinou účelovou hypotéku, což je běžné při končící fixaci.

Výhody účelové hypotéky:

-          Banky nabízejí úvěr až do 100 % hodnoty zastaveného majetku, respektive 100% financování našeho záměru.

-          Na účelové hypotéky jsou poskytovány velmi nízké úroky – nižší, než u neúčelové hypotéky a mnoho nižší, než u spotřebitelských úvěrů.

-          Doba splatnosti se pohybuje až kolem 40 let.

-          Účelovou hypotéku lze získat i bez doložení příjmu, i když za poněkud horších podmínek, než při dostatečné bonitě.

- Existuje také nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti, ale ta je méně výhodná.

Co je to hypotéka americká?

Neúčelová, neboli americká hypotéka dovoluje osobám, které mohou zastavit nemovitost (nemusí být jejich), získat velký obnos peněz, se kterým mohou nakládat podle svých představ. Tento obnos je nejčastěji omezen hodnotou zastavené nemovitosti – u nebankovních společností se zpravidla přes 50 % zástavní hodnoty nemovitosti nedostaneme, ale u bank se setkáváme i se 70 %.

Berete si hypotéku? Tak si zjistěte jaké úroky momentálně u jednotlivých bank:Štítky: , , ,

dockal je
Email na autora | Všechny články od dockal

Komentáře k článku