Výpočet hypotéky na bydlení

vše o hypotékách

Americká hypotéka bez doložení příjmu

Napsal dockal • Apr 20th, 2012 • Rubrika: Americká hypotéka

Americká hypotéka bez doložení příjmu je asi nejextrémnějším hypotečním produktem, který vám banky nabídnou – svým charakterem odpovídá spíše rizikovější nebankovní sféře, která ho také často nabízí a bankám tak konkuruje.

Americká hypotéka bez doložení příjmu je drahá

Banky vám tuto hypotéku poskytnou za velmi vysoký úrok, protože má dvě „přitěžující okolnosti“. První z nich je, že jde o úvěr neúčelový – americká hypotéka je vlastně tradičním úvěrem, který je nemovitostí pouze ručen. Ale právě díky ručení nemovitostí tento úvěr bývá výhodnější, než běžné spotřebitelské úvěry. Oproti účelovým hypotékám jsou ale ty americké dražší.

Druhá přitěžující okolnost je také výrazná a skrývá se v „bez doložení příjmu“. Už tento fakt posunuje tento druh úvěru do rizikového pásma, které má hned několik omezení. Dále je zvyšován úrok, aby banka za podstoupené riziko i něco získala, a výše úvěru je omezena (většinou) na 50 % zástavní hodnoty nemovitosti. Pokud tedy zastavíte nemovitost v hodnotě 3 000 000 Kč, banka vám půjčí jen 1 500 000 Kč a úrok bude činit (například) 10 % (u běžné hypotéky by šlo o úrok třetinový).

Start podnikání

Kdy je tedy americká hypotéka bez doložení příjmu užitečná? Hodí se lidem, kteří potřebují finanční hotovost „na cokoliv“, tedy bez řešení bydlení. Lidé, kteří už nemovitost mají, ale potřebují peníze na rozjezd nebo rozšíření podnikání, kdy předpokládané zisky pokryjí splátky s úroky, mohou tuto „hypotéku“ náležitě využít.

Právě podnikatelé totiž často vyhledávají hypotéky bez doložení příjmu (z různých, ne vždy korektních, důvodů).

Pokud ale odpovídající produkt nenajdete u bank, pak si dávejte pozor – u nebankovních společností zaplatíte ještě o něco vyšší úrok. To „něco“ závisí na tom, jakou společnost si ke sjednání hypotéky zvolíte.

TIP: Pokud podnikáte a zajímá vás americká hypotéka bez doložení příjmu, existuje i další varianta – při zaplacení vyšších daní (zatajením části nákladů) můžete dosáhnout na tradiční bankovní americkou hypotéku, která je mnohem výhodnější – „investice do vyšších daní“ se vám tak může mnohonásobně vrátit.

Berete si hypotéku? Tak si zjistěte jaké úroky momentálně u jednotlivých bank:Štítky: , , ,

dockal je
Email na autora | Všechny články od dockal

Komentáře k článku